FÖLD NAPJA címmel:
Minden év áprilisában, a föld napja alkalmából témahetet/projektet és terepversenyt szervezünk óvodánk gyerekeinek, melynek keretein belül az előző évben a zero waste volt a leghangsúlyosabb téma, idén pedig megismertetjük őket a természetes anyagok felhasználásával, hogy minél kevesebb műanyagból készült terméket, eszközt használjunk a mindennapokban. (újrahasználattal és újrahasznosítással). Így a folyamat reflexivitása biztosított, mivel az előző évi tapasztalatokat bépítjük a szervezés során.
A terepversenyre minden feladatellátási helyünkről érkeznek gyerekek, annak hat állomásán játékosan, cselekvésbe ágyazott formában tapasztalati úton ismerkednek meg, a természetes anyagból készült eszközökkel a programhoz kapcsolódik egy kiállítás, ahol a gyermekek a szülőkkel együtt készítenek közös alkotásokat újrahasznosított anyagokból. A programhoz kapcsolódóan a gyerekcsoportokban az óvónők saját, környezeti tartalmú mesével teszik a gyermekeket még inkább érintetté.
KERTÜNK ÉLŐVILÁGÁNAK VÁLTOZÁSA A GLOBÁLIS FELMELEGEDÉS TÜKRÉBEN:
Az előző nevelési évben a megváltozott körülményekhez illeszkedő növények kapták a legnagyobb figyelmet, idén ezt tovább gondolva a biodiverzitást hangsúlyozva madárbarát kertünkben a gyermekek megismerhetik a kertünkben élő rovarokat és madarakat, meséken, játékokon és saját tapasztalásaikon keresztül. Játékainkban a mesék világán keresztül összehasonlítjuk a „régi” és a „mai” körülményeket, pl. milyen volt, amikor egész télen vastag hó fedett mindent, így nem csak hasznos tárgyi tudást szereznek, hanem személyes kötődést is kialakíthatnak az állatvilággal, ezáltal fejlődő értékrendjükbe a természet tisztelete fontos értékként ágyazódik be. A megváltozott klímakörülményeket figyelembevéve gyermekek a szülőkkel és a pedagógusokkal együtt, közösen gondozzák a madarak itatóit, etetőket, madárodúkat. Az év folyamán a madarak gondozása, minden telephelyünk összes gyermekének fontos feladata, melyhez rendszeresen kérjük a szülők közreműködését is.
Közös szervezeti kultúránk tovább építése érdekében a különböző épületekbe járó gyerekek egymás madárbarát kertjeibe is ellátogatnak
BRINGÁS REGGEL:
Immár hagyományunknak számítóan minden telephelyünk részvételével szervezzük meg ezt a programot. A Bringás reggelivel közvetlenül hozzávetőleg 350 családot érünk el, akik készülnek erre a napra.
A reggel két keréken érkezőket vendégül látjuk, egy egészséges reggelire. 3-6 éves korosztályról lévén szó, külön kiemeljük, hogy nemcsak a bringával (futó-, pedálos), hanem a rollerrel érkezők is részesei ennek.
Környezetvédelmi jeles napunkkal, környezettudatosságra törekvés a célunk.